„Ukázalo se, že Liberec je silný soupeř, na kterého zatím nestačíme,“ přiznal kouč Slezanů Martin Demar. „V prvním zápase jsme sice dobře začali, jenomže nás zlomila nezvládnutá koncovka úvodního setu. Zkazili jsme lehký míč a soupeř vzápětí výsledek otočil,“ povzdechl si trenér nad páteční prohrou 0:3.

Demarův výběr se potýká se špatným příjmem a servisem. „Dostáváme strašně moc es. Navíc nás sráží nevynucené chyby, což se markantně projevuje v koncovkách. Vedeme 15:14, hodíme lehký míč do ‚saka‘ nebo do autu a Liberec nám rázem odskočí o čtyři body,“ vrací se k rozhodujícím momentům obou semifinálových duelů. Navíc pro zranění zad musel v sobotním zápase, který Opavští prohráli rovněž 0:3, odstoupit blokař Michal Červeň. Demar však přesto věří, že je v silách jeho mužstva se ještě zvednout.

Série se hraje na tři vítězství a pokračuje v Opavě v úterý 17., resp. ve středu 18. dubna. „Pokud vyhrajeme v úterý doma, pojedeme k pátému zápasu do Liberce,“ je přesvědčen opavský lodivod. „Chtěl bych poprosit opavské fanoušky, aby nás přišli opět povzbudit, neboť před takovou atmosférou, kterou vytvořili při posledním zápase čtvrtfinále s Kladnem, se neprohrává,“ touží opavský kouč po podpoře nejlepšího volejbalového publika v republice.

Úterní klání má začátek v 19 hodin.

 

Výsledky semifinále:
Liberec - Opava 3:0 (21, 19, 20),
rozhodčí: Antušák a Krsek, čas: 85 min., diváci: 690. Stav série: 2:0.
Opava: Masný, Steffan, Sukuba, Piovarči, Svoboda, Červeň, libero: Provazník - Duda, Kysela, Metelka.

České Budějovice - Brno 3:0 (14, 16, 16), rozhodčí: Dočkal a Dvořák, čas: 65 min., diváci: 780. Stav série: 2:0. ÚSPĚŠNÝ ÚTOK. Opavský volejbalista Jozef Piovarči (6) si v semifinálovém duelu poradil na síti s libereckým dvojblokem