Od stavu 8:4 si začali svěřenci trenéra Demara budovat náskok, který narostl až na sedm bodů. Druhý set měl dramatičtější průběh. Zprvu se zdálo, že hosté zaveleli k obratu, obzvlášť když po Jeslínkově útoku vedli 14:11. Opava se ale dokázala zvednout, vycházel ji útok středem sítě, pomalu začala náskok soupeře stahovat a vzápětí výsledek otočila. Slabé chvilky si v této pasáži zápasu vybral i zkušený Polák a po jeho útoku do sítě vedli domácí 18:16.

Jestliže v Liberci závěry setů Slezané nezvládli, tentokrát je odehráli na jedničku. Koncovku si pohlídali, a když Zadražil servíroval do sítě, uhráli i důležitý druhý bod. Ve velkém stylu vstoupili domácí i do třetí sady. Avšak v její polovině začali Liberečtí kousat a po Bízově esu se dotáhli na rozdíl jediného bodu – 14:13. I tento atak soupeře se podařilo bojovně naladěným domácím odrazit a i díky dobrému bloku šli do finiše s vedením 19:16. Jenomže se nevyvarovali zbytečných chyb a Liberec snížil na 2:1. Během čtvrté sady si vypracovali domácí až čtyřbodový náskok – 12:8. Nicméně ani to nic neznamenalo, hosté se nevzdávali.

Na řadu přišel další trhák Opavy – 21:16, i z toho se ale soupeř dostal, Steffanovi sjel míček po pásce a bylo srovnáno 22:22. Zápas gradoval. Po dvojbloku Sukuby se Svobodou měli domácí mečbol, ten ještě Severočeši odrazili ale druhý proměnil ve vítězství Svoboda.

„Kluci dnes předvedli výborný výkon. Zlepšili jsme hlavně příjem a šel nám také servis,“ liboval si trenér Martin Demar a dodal: „Když tento výkon zopakujeme i ve středu, bude se hrát pátý zápas.“

Opava – Liberec 3:1 (15, 22, -24, 24), Rozhodčí: Dvořák, Dočkal. Čas: 101 minut. Diváků: 1200. Stav série: 1:2.
Opava: Masný, Metelka, Svoboda, Sukuba, Červeň, Steff an, libero Provazník – Kysela, Piovarči.

2. semifi nále:
Brno - České Budějovice 0:3 (-24, -21, -24) - konečný stav série 0:3.