Každá série ale jednou končí. S tím také opavští volejbalisté do zápasů jdou. „Chceme liberecké prokletí konečně zlomit,“ zdůraznil kouč Martin Demar, který má sílu Severočechů dobře zmapovanou. „Mají jednoznačně nejsilnější mužstvo ze všech semifinalistů,“podotýká.

Univerzál Dalibor Polák či blokař Dalibor Zadražil jsou ostřílenými playery, ani druhý blokař Aleš Dittrich nepatří k žádným „ořezávátkům“. Velkými zkušenosti oplývá i čtyřiatřicetiletý smečař Jan Jeslínek či nahrávač Esteban Símaro. „Nejtěžší míče budou stejně chodit přes univerzála Poláka,“ míní opavský kouč.

Hráči Opavy se v týdnu věnovali hlavně regeneraci. „Pětizápasová série s Kladnem ve čtvrtfinále byla hodně náročná. Moc jsme toho nenatrénovali. Na druhé straně to ani v play-off příliš nejde,“ přiznal Demar, jenž podstatnou část čtvrtečního tréninku strávil se svými ovečkami u videa rozborem zápasu Liberce s Ústím nad Labem.

Liberec je velkým favoritem celé extraligy, což by mohla být pro Demarův tým určitá výhoda. „Musíme hrát odvážně na servisu a vyvarovat se zbytečných chyb. Věřím, že jsme ještě neřekli poslední slovo,“ hledá recept na soupeře Demar, který by si přál uhrát na severu Čech jedno vítězství. Počítat už může i s Metelkou, který začal trénovat. Úvodní duel na liberecké palubovce začíná v 18 hodin.