Pračka plná sportovních věcí, pozdní večeře nebo štiplavý odér masážních gelů na regeneraci jsou v domácnostech florbalistů na denním pořádku.

„V čase, kdy si představuji příjemný večer ve dvou, se Honza vrací z tréninku. Takže připravím večeři, aby byl spokojený, a to je vše, co večer stihneme,“ říká s úsměvem budoucí paní Jastřembská, přítelkyně Jana Jastřembského.

Stát po boku sportovce má ale i své výhody. „Za těch 14 let, co jsem s Tomášem, jsem měla možnost poznat neskutečný počet pohodových, fajn lidí, což beru jako největší pozitivum florbalu,“ říká manželka vítkovického kapitána Tomáše Sladkého.

Týden před Superfinále je pro florbalisty téměř identický jako před každým jiným zápasem. Někteří nervozitu před vyvrcholením florbalové sezony na sobě nedají znát, před jinými se slovo „florbal“ nemůže ani vyslovit.

„Poslední týden před Superfinále jsem více nervózní já než Luky. Ale ve finálový den už cítím nervozitu i z něho, i když to nepřizná,“ říká manželka nejužitečnějšího hráče minulé sezony, Lukáše Hájka. Najdou se i takoví, u kterých je čekání na Superfinále nekonečné.

„Tomáš je známý tím, že i ze hry Scrabble nebo tiché pošty udělá hru o přežití, takže asi nemusím příliš popisovat, jak to doma vypadá během play-off,“ popisuje Tereza Sladká. Vítkovičtí florbalisté mají druhou šanci vyhrát Superfinále na domácí půdě.

„Loni kluci zapíjeli smutek asi jen týden. To většinou Lukáš moc nemůže najít cestu domů. Tak nevím, jestli se nemám obávat výhry. Samozřejmě vtipkuji, protože potřetí se na ty smutné obličeje dívat nechci,“ dodává Hájková.

Kateřina Holíková