„Stydím se za to, že jsem na ten led vylezl, brusle teď nechci vůbec vidět," jen těžce hledal slova. „Za poslední tři týdny přípravy to byla moje nejhorší volná jízda. Asi jsme to špatně načasovali, ale na tréninku všechno šlo, problémy jsem neměl vůbec s ničím," neskrýval Březina zklamání svým výkonem.

Hned v úvodu skočil čtverného salchowa. S potížemi. „To nebyla až tak velká chyba, jenom ruka na zemi, což je zhruba minus jeden bod u rozhodčích, a to není zase až takový problém. Potom ale byla protočka u axela a trošku blbý pád u kombinace, kde jsem si nepohlídal výjezd," vypočítával své nezdary na ledě.

„Jak je trojitý rittberger můj nejhorší skok, tak dnes dostal nejlepší bodové hodnocení. Nevím, co na to vůbec říct, asi jsem fakt neměl den," nevěřícně kroutil hlavou šestadvacetiletý reprezentant.

Mohlo být příčinou vyhozené rameno, kvůli němuž v prosinci nedokončil český šampionát? „Je možné, že týden, kdy jsem nemohl skákat a projíždět programy, mi chyběl, ale na zranění se nerad vymlouvám. Měl jsem tři týdny na to, abych se připravil. S trenéry jsme udělali maximum, abych deficit po republice najel."

Neunesl tíhu domácího prostředí? „To určitě ne, užíval jsem si to. Hlavně když se diváci roztleskali u krokovky, tam jsem dokonce nabral energii, a možná i proto druhého axela zabalil."

Když odjížděl z ledu, u mantinelu se otočil, klekl na kolena a poklonil se. „Tak jako dnes mi diváci ještě nikdy nepomohli. Musím poděkovat, protože atmosféra je tady opravdu vynikající. Mrzí mě, že jsem nepředvedl to, co viděli v tréninku," omluvil se publiku.

Kde se tedy stala chyba? „Myslím, že mezi mnou a diváky bylo něco, co mě rozhodilo. Asi černá energie nebo černá díra, která mě bohužel zchlamstla," konstatoval s nadsázkou.

I když brusle teď nechce vidět, čeká ho univerziáda v kazašských Almatech. „Mám týden na to, abych zapomněl. Doufám, že se mi to povede, ale z tohohle se budu vzpamatovávat možná déle než z loňské Bratislavy," připomenul minulé mistrovství Evropy, v němž se ze třetího místa po krátkém programu propadl na desáté. „Tam jsem věděl, že nemám natrénováno, ale teď jsem měl. O to víc mě to mrzí," řekl třetí muž z evropského šampionátu v roce 2013. „Asi to bude chtít trošku přidat v tréninku. Ale nevím, jestli mě vůbec uvidíte na mistrovství světa v Helsinkách. Až se vrátím do Los Angeles, trenér mě asi zabije," netěšil se Březina na setkání se svým gruzínským koučem Rafaelem Arutjunjanem.