Kromě jamajských briliantů Usaina Bolta, Shelly-Ann Fraserové-Pryceové, kteří se postarají o atraktivní podívanou ve sprintech, fenomenálního francouzského tyčkaře Renauda Lavillenieho či českou oštěpařskou star Vítězslava Veselého, organizátoři rozšířili už tak kvalitní seznam účastníků vrhačského souboje koulařů, kde se kromě Tomasze Majewského a české špičky představí ostravskému publiku i Američan Christian Cantwwell, stříbrný medailista z olympiády v Pekingu 2008, ale hlavně mistr světa z Berlína 2009.

„Na začátku sezony jsou informace o jeho formě takřka šokující. Jeho manažer prozradil, že v tréninku vrhl kouli do vzdálenosti blízké 23 metrů. A v Kingstonu se na začátku května blýskl výkonem 21,85 metru, který jej katapultoval na první místo tvořících se světových tabulek," říká manažer Zlaté tretry Alfonz Juck.

Třiatřicetiletý rodák z Jefferson City ve státě Missouri loňskou sezonu v podstatě vynechal. „Musel podstoupit operaci. O to víc nás ale zpráva o jeho vydařeném vystoupení na Jamajce nadchla a jsme rádi, že potvrdil účast i v Ostravě," doplnil Juck s tím, že rekord mítinku dalšího Američana Reeseho Hoffy, který má hodnotu 21,77 metru, by mohl být v ohrožení.

Zlatá tretra Ostrava je letos na programu 17. června a o den dřív se na rozcvičovacím stadionu znovu uskuteční soutěže kladivářů a kladivářek.