Letošní ročník oblíbeného dětského seriálu, který je určen pro děti do jedenácti let, hostilo celkem dvaadvacet měst v ČR a premiérově byly jeho součástí i slovenské Košice.

Ti nejlepší se dostali až do závěrečného finále, když se od půl šesté uskutečnilo celkem šest finálových běhů chlapců a dívek na tratích 100, 200 a 300 metrů. Na středečním finále se mohl pyšnit čtyřnásobným zastoupením také Atletický klub Emila Zátopka Kopřivnice. Čtveřice Patricie Pešlová, Dalibor Drda, Daniel Hanzelka a Matěj Melčák si při úterních semifinálových kláních vytvořila osobní rekordy, díky kterým si mohla užít atmosféru mítinku na vlastní kůži.

PODPORA DIVÁKŮ

Kopřivnická atletka Patricie Pešlová skončila mezi dívkami na trati 300 metrů sedmá a stejného umístění dosáhl na dvousetmetrové distanci i Dalibor Drda. Ve finále chlapců na 300 metrů, které bylo určeno pro ročníky narození 2006 a 2007 a ve kterém zvítězil Jan Klimas z Frýdku-Místku, měl kopřivnický atletický klub hned dvojí zastoupení. Výtečné páté místo nakonec vybojoval Daniel Hanzelka.

„Na startu jsem se trošku opozdil a pak už jsem to moc nestíhal. Byl jsem docela vysílený z prvního místa při úterním semifinále, ale podpora diváků byla super,“ hovořil těsně po doběhu Hanzelka, jemuž se zatím nejvíce zamlouvá běžecká disciplína na 100 metrů. „Ale ještě i hod oštěpem,“ dodal Hanzelka.

TĚŠILI SE NA BOLTA

Parádní atmosféry si užíval i jeho oddílový kolega Matěj Melčák, jenž nakonec doběhl osmý. „Při semifinále jsem běžel o dost lépe, ale jsem rád, že jsem si to tady ve finále mohl zkusit, protože atmosféra byla opravdu úžasná a moc jsem si to tady užil. Je to pro mě velký úspěch a diváci to ženou dopředu,“ řekla další naděje kopřivnické atletiky.

„Nejvíce mě baví asi běh na 800 metrů nebo skok daleký,“ přiznal Matěj Melčák. A na kterého atleta se svěřenci trenérky Jany Feilhauerové těšili nejvíce? Odpověď je snadná. „Určitě na Bolta,“ vyhrkli oba bez váhání.