Tým z porubské školy v konkurenci šestnácti družstev z celé republiky dosáhl pod vedením trenéra Martina Fialy v součtu tří štafetových běhů nejlepšího výsledného času (8:22,2) a dočkal se poháru, zlatých medailí a taky osobních gratulací někdejších světových šampionek Jarmily Kratochvílové a Ludmily Formanové, které byly finálovému závodu přítomny.

„Jsem velice ráda, že naši atleti takovým způsobem uspěli. A že nejen sami sobě dokázali, že vůle a chuť do poctivého tréninku, kterou u nich pozoruju, vede k takovým výsledkům," pravila Hana Petrová, ředitelka porubské základní školy.

Druhou příčku obsadila s časem 8:27,25 základní škola z Příbrami, třetí nakonec díky času 8:28,7 doběhli atleti z Břeclavi.

Zlatým atletům ze ZŠ Porubská blahopřály šampionky Kratochvílová s Formanovou.