„Je to skvělé, protože Honza je pro mančaft důležitý po všech stránkách. Je to kluk, na kterého se můžete vždycky spolehnout," radoval se manažer klubu Tomáš Zedník z příchodu Václavíka, s nimž se dohodl na dvouleté smlouvě.

Zkušený 28letý hráč, hecíř a bojovník už oblékal ostravský dres v pěti sezonách a svými výkony přispěl k zisku bronzu, stříbra a loňského mistrovského titulu. Se staronovým družstvem zahájí společnou přípravu na sezonu v polovině srpna.

Staronovou tváří v týmu se stane Jan Václavík (vpravo), který v minulé sezoně trénoval mladé volejbalistky v USA.

Ke změnám v hráčském kádru možná dojde i na dalších dvou postech. Smlouvy v týmu, který letos skončil v extralize pátý, vypršely nahrávači Zdeňku Haníkovi a smečaři Richardu Maulerovi. „Oba si hledají angažmá," uvedl Zedník s tím, že vyloučeno není ani jejich další působení v Ostravě.

„Zdeněk je nejlepší nahrávač v Česku, daří se mu i v reprezentaci, ale na jeho rozhodnutí nemůžeme čekat až do začátku nové sezony. Může se stát, že do cesty nám přijde někdo, kdo se bude chtít ukázat v naší extralize," vysvětlil manažer a dodal, že s trenérem Zdeňkem Šmejkalem měli v hledáčku osm nahrávačů. „Teď jsou ve hře dva - jeden ze Slovenska a druhý z Polska," prozradil Zedník.

Otazník podle něj zatím visí nad Maulerem. „Má nějaké nabídky a pokud odejde, budeme hledat posilu i na smeč," řekl manažer VK Ostrava. „I když je rozpočet klubu menší než v minulé sezoně s Ligou mistrů, situace není kritická jako před dvěma roky, ale v kádru nemůžeme mít čtrnáct hráčů. Vedle 18letého nahrávače Tomáše Dvořáka, který hraje ještě za juniory, bude s týmem trénovat také 16letý univerzál kadetů Matěj Šmídl," počítá bývalý smečař s dalším růstem výkonnosti mladých odchovanců klubu.

Tečkou za sezonou bude pro ostravské volejbalisty velký turnaj u příležitosti otevření nové haly 7. června v polské Bielsko-Biale, kterého se ve čtyřech kategoriích od žáků až po muže zúčastní také družstva slovenské Žiliny. Během něj všechny tři kluby zároveň podepíší dohodu o vzájemné spolupráci.