Slovenský trenér Richard Vlkolinský bude postrádat blokaře Václava Kotase, který kvůli zaměstnání ukončil aktivní kariéru v extralize. Domů se vrací polské libero Damian Sobczak, oblékat bude dres STS Olimpia Sulęsin ve druhé nejvyšší soutěži.

Ze základní sestavy chybí také nahrávač Tomáš Jambor, který se stal vedoucím české reprezentace mužů a navíc bude šéftrenérem mládeže v ženské TJ Ostrava s úvazkem na Sportovním gymnáziu Dany a Emila Zátopkových.

Vedení klubu se rozloučilo i s dvacetiletým smečařem Radimem Závodským, který během dvou let v týmu mužů nepokračoval v růstu výkonnosti podle původních představ.

V minulé sezoně volejbalistky TJ Ostrava zažily v Challenge Cupu i bouřlivou atmosféru v hale řeckého Panathinaikosu Atény, který je vyřadil 0:2 na zápasy.
Srbsko nebo Rumunsko? Ostravské volejbalistky čekají na soupeřky v poháru

Novou tváří se naopak stal dvaadvacetiletý polský nahrávač Artur Blažej. Odchovanec mládežnických celků Jastrzębski Węgiel, který měří 191 centimetrů, naposledy působil v druholigovém STS Olimpia Sulęsin. V Ostravě dál zůstávají jeho krajané, blokař Mariusz Polynski a smečař Filip Jarosinski.

Nejzkušenějším a zároveň nejstarším hráčem týmu s věkovým průměrem 22 let je nyní dvaatřicetiletý smečař Dominik Fořt, ostravský dres budou dál oblékat univerzál Jakub Dvořák, smečaři Matouš Vancl a Lubomír Mazoch, blokař Vojtěch Bauman a nahrávač Vojtěch Vašíček.

Z Beskyd se do Ostravy vrací blokař Ondřej Muroň, kádr doplní junioři Bohdan Ptáček na liberu a Šimon Tříska na bloku.

Brazilská blokařka Thamiere Mello je novou posilou volejbalistek TJ Sokol Frýdek-Místek.
Češka, Ukrajinka i Brazilka. Podívejte se, volejbalistky Frýdku-Místku posilují

Tento týden zahájil nejmladší tým extraligy přípravu na novou sezonu, první zápas o body ho v ní čeká 24. září v hale Jihostroje České Budějovice. Na jaře skončila Ostrava desátá a vzhledem k finanční situaci má stejné ambice i nyní, účast v předkole play-off by ráda obhájila.