Proti Teplicím zejména po přestávce řádil, dvakrát z úhlu pálil těsně vedle levé Račukovy tyče a šest minut před koncem navíc neskutečnou bombou orazítkoval brankovou konstrukci. Nakonec se v power-play mohl nejen se svými spoluhráči, ale i nadšenými diváky, radovat z vyrovnávací branky. A byl i u poslední standardní situace, která mohla, nebýt Žigovy trefy do břevna, totálně otočit výsledek zápasu. „My jsme si snad ani nemysleli, že s Balticflorou můžeme něco uhrát, takže i ten bod bereme,“ řekl po utkání s aktuálním českým vicemistrem zanedlouho teprve dvacetiletý futsalista.

V ligové premiéře jste nakonec uhráli doma bod s finalistou posledního ročníku futsalové ligy. To je asi trochu překvapivý výsledek. Navíc po tom ú vodu, v němž do toho favorizované Teplice šlápli. Ale naštěstí pro vás daly jen jeden gól…

Na úvod jsme měli velmi těžkého soupeře. A to i kvůli tomu, že jsme se v přípravě nescházeli zrovna v hojném počtu. Vlastně víc na tréninku nás bylo až v tom týdnu před startem nového ligového ročníku.

Takže to byl důvod toho počátečního tlaku soupeře?

Asi ano. Zpočátku jsem měl i já pocit, jako kdybychom se na palubovce sešli poprvé. Hledali jsme se, ale po změně stran to už myslím bylo dobré. Najednou ten zápas s Teplicemi vypadal hratelně. A taky byl.

Teplice disponují doslova a do písmene mezinárodním výběrem. V jejich kádru je spousta Brazilců a Rusů…

Na to jsme se chystali. I trenérem jsme probírali, že si úvod zápasu budeme muset připravit, tak abychom rychle neinkasovali. Věděli jsme o soupeři, v jehož sestavě je několik Brazilců, že nás bude technicky přehrávat. Teplicím je těžké míč odebrat. Ale ve druhém poločase jsme se my sami začali více pohybovat, a najednou bylo vidět, že se s nima dá hrát. I díky tomu jsme nakonec urvali aspoň ten bod.

Ale po průběhu druhého poločasu, v němž jste trefovali jednu tyč za druhou, to je možná málo, ne?

Upřímně řečeno ne. My jsme si snad ani nemysleli, že s Balticflorou můžeme něco uhrát. V kádru soupeře jsou samí profíci, což je na palubovce patrné. Ale povedlo se. Nakonec jsme to asi byli my, kdo byl o něco blíž výhře, ale upřímně řečeno, jsme rád, a myslím, že i mí spoluhráči, že můžeme být rádi, jak to dopadlo.

V čem vás nejvíc ti profíci přehrávají?

Mají mimořádnou techniku, v české lize jsou možná suverénně nejlepší. Jejich ohromná výhoda je v tom, že se bez problémů prosadí v soubojích jeden na jednoho. To my Češi v sobě jaksi nemáme.

Nakonec jste s teplickým mančaftem uhráli bod i zásluhou vaši trefy ze závěru utkání. Bude vás to něco stát?

To víte, že jo. Kapitán Žiga na mě už po příchodu do kabiny mrkal, takže je jasné, že si něco připraví a já budu platit.