Tu nejvyšší při nedělním finále mezi Čechem Veselým a Belgičanem Darcisem. „Letos jsme navýšili kapacitu levé tribuny, a stejně to nestačilo. Zájem lidí byl fakt obrovský," řekl ředitel turnaje Václav Roubíček.

Vrchol podniku sledovalo šest stovek diváků. „Poprvé jsme zvedli dotaci z padesáti tisíc dolarů na sto, a díky tomu mohli přivést kvalitnější hráče. I to mělo vliv na zájmu lidí," podotkl Roubíček.

A na koho se nejvíc chodilo? Už souboj 1. kola mezi hlavní hvězdou Lukášem Rosolem, 35. hráčem světa, a mladíčkem Adamem Pavláskem sledovaly zaplněné tribuny. Tenisem se na nich bavilo pět set diváků.

„Jsme nadšení. Tolik lidí tady v předešlých devíti letech v žádném případě nebylo," prohlásil spokojený Roubíček.

„Návštěvy byly různé, nejvíce táhl samozřejmě Lukáš Rosol, na toho bylo od prvního dne vždy plno. Výjimkou bylo jen čtvrtfinále, které dohrával s Chorvatem Mektičem pozdě odpoledne v dešti," připomněl Roubíček.

Když prohrával Rosol v zahajovacím zápase s Pavláskem ve třetím setu 2:4 a 0:30, nebylo organizátorům dobře po těle.

„To jsem se raději ani nedíval. V minulosti jsme měli na tohle smůlu," přiznal Roubíček.

„Hvězdy a nasazené jedničky nám tady v minulosti v prvním kole vypadávaly, což se na návštěvách vždycky odrazilo. Stačí vzpomenout Kypřana Baghdatise nebo Chorvata Ančiče," vyjmenoval Roubíček.

Letošní ročník ale dopadl dobře. „Lukáš Rosol ten zápas ještě otočil a nakonec to dotáhl až do semifinále. Za to, že makal, mu patří velký dík. Navíc po tom náročném minulém týdnu, kdy vyhrál svůj první turnaj ATP v Bukurešti."

Otázka na závěr je jasná. Zůstane dotace i příští rok na sto tisících dolarech, nebo půjde zpět na padesát? „Vzhledem k tomu velkému zájmu lidí bychom to mohli udržet," dodal Václav Roubíček.