Nejen o průběhu příprav a nastínění, co všechno čeká fanoušky v průběhu šampionátu, jsme si povídali v novém dílu podcastu redakce Moravskoslezského deníku Ostravské ozvěny, jehož záměrem je přinášet rozhovory se zajímavými hosty, jejichž životy, práce a osudy jsou spojeny s Ostravou a regionem jako takovým.

Hostem podcastu Ostravské ozvěny byla vedoucí organizačního týmu Mistrovství světa v ledním hokeji pro Ostravu Irena Šašková, moderuje Kateřina Součková, 3. května 2024, Ostrava.Zdroj: Deník/Jan Lakomý

Přípravy na Mistrovství světa v ledním hokeji se blíží. Ostrava bude stejně jako na loňském šampionátu domovem pro skupinu B, do které se letos zařadily týmy Slovenska, Polska Švédska, Německa, Lotyšska, Francie, Kazachstánu a Spojené státy. „Moc se těšíme, ale je to samozřejmě i velký stres. V Současné chvíli se dokončují dočasné stavby v Ostravar aréně, jako například stavby komentátorských pozic nebo mediální tribuna,“ vysvětluje vedoucí organizačního týmu šampionátu.

Do Ostravy se sjedou i hvězdy zámořské NHL, speciální požadavky k jejich pobytu ale podle Šaškové nemají. „Jsou to profesionálové, takže žádali například o speciálně uzpůsobenou a vybavenou šatnu, o ledničku nebo masérská lehátka a tak dále. Uvidíme, jestli něco speciálního nepřijde třeba až dojezdu do arény, ale zatím jedeme ve standardním režimu,“ přibližuje Šašková.

Všechny díly podcastu si můžete projít ZDE

Tradiční součástí hokejového šampionátu je i fanzóna, která je pro fanoušky k dispozici přímo vedle hlavního dějiště - u Ostravar arény. Fanoušci zde mohou přijít i bez vstupenky na zápas, jelikož je pro všechny přístupná zdarma. Součástí programu v oficiální fan zóně bude například i vystoupení nejrůznějších kapel ze Slovenska nebo z Polska.

Zaposlouchejte se do nejnovějšího dílu zde na webu, na YouTube, Spotify nebo Apple Podcast.