Hostem podcastu Ostravské ozvěny byl opět bývalý fotbalový reprezentant Martin Lukeš, moderuje redaktor Deníku David Hekele, 6. února 2024, Ostrava.Zdroj: Deník/Jan LakomýBaníku po podzimu patří šesté místo s 27 body, přičemž má dohrávku s Plzní (13. února, 18 hodin) k dobru. „Musím říct, že se moc na jaro těším, věřím, že právem, a čekají nás dobré zážitky i zlepšené výkony Baníku. Snad nám bude dělat radost,“ přeje si na úvod pětačtyřicetiletý oblíbenec ostravských fanoušků.

Navzdory ztrátě osmi bodů na třetí Plzeň i čtvrté Slovácko je přesvědčený, že i k těmto příčkám může Baník směřovat. „A to by zajistilo účast v pohárové Evropě, což by odpovídalo ambicím i síle Baníku,“ má jasno Martin Lukeš v podcastu Deníku Ostravské ozvěny.

Vyjádřil se také k posilám – Slovákovi Matúši Rusnákovi a Nigerijci Quadri Adediranovi – především pak k významným odchodům Filipa Kaloče a Ladislava Almásiho. „Nejlepší by asi bylo, aby mužstvo zůstalo pohromadě, jen se doplnilo a zvýšila se konkurence, ale co týká těch dvou, tak ty odchody jsou asi logické,“ míní Lukeš v Ostravských ozvěnách.

Všechny díly podcastu Ostravské ozvěny najdete ZDE

Proč si myslí, že je odchod dvou nedávných opor logický? Jak nahlíží na fakt, že místo zajímavého zpeněžení zmizeli z Ostravy jen na hostování? Co soudí o posilách, a co o „tanečcích“ pražské Slavie okolo Brazilce Ewertona? Jak důležité bude zvládnout úvodní trojzápas v Českých Budějovicích, s Plzní a v Mladé Boleslavi? Jak podle něj Baník v sezoně 2023/24 skončí?