Čím vším je festival unikátní a jaké kultury propojí, prozradila jeho ředitelka Petra Hradilová v podcastu redakce Moravskoslezského deníku Ostravské ozvěny. Záměrem Ostravských ozvěn je přinášet rozhovory se zajímavými hosty, jejichž životy, práce a osudy jsou spojeny s Ostravou a regionem jako takovým.

close Hostem podcastu Deníku Ostravské ozvěny byla ředitelka festivalů Czech music Crossroads a Festivalu v ulicích Art & Life Petra Hradilová, 12. června 2024, Ostrava. Podcast moderuje redaktorka Martina Klíšťová. info Zdroj: Deník/Jan Lakomý zoom_in

Festival v ulicích je výjimečný zejména svou pestrou dramaturgií, která má přesah nejen mezinárodní, ale i žánrový. „Na festivalu lidé kromě hudby uvidí také akrobaty, mimy, kouzelníky či tanečníky z celého světa, letos konkrétně z 20 zemí. Součástí festivalu je bohatý doprovodný program v podobě Vinného či Dýmkařského a čajového festivalu nebo prezentace činnosti neziskových organizací a programu pro děti,“ říká v podcastu Petra Hradilová, která je zároveň i ředitelkou festivalu Czech Music Crossroads, který s Festivalem v ulicích Art & Life proběhne současně.

Festival začíná už ve středu devatenáctého června opening koncertem. „To znamená zahajovacím koncertem v centru Ostravy v kostele svatého Václava. Ve 20 hodin budeme mít možnost slyšet koncert varhanní virtuózky Katty, která do Ostravy přiveze svůj unikátní nástroj, varhany poskládané z komponentů varhan kostelů z různých koutů světa,“ uvedla Petra Hradilová. Mezi hvězdy festivalu bude patřit třeba i N'famady Kouyaté z Guinei, světově uznávaný griotský hudebník a multiinstrumentalista.

Zaposlouchejte se do něj ve videu v úvodu článku či v odkazu níže na některé z poslechových platforem.

> SPOTIFY | Ostravské ozvěny | Petra Hradilová

> APPLE PODCAST | Ostravské ozvěny | Petra Hradilová

> YOUTUBE | Ostravské ozvěny | Petra Hradilová