Hostem podcastu Ostravské ozvěny byl spolumajitel restaurace Slezska P.U.O.R. Martin Sláma, moderuje redaktorka Deníku Kateřina Součková, 11. ledna 2024, Ostrava.Zdroj: Deník/Jan LakomýS příchodem nového roku se čepovaného piva nově týká zvýšené DPH. Většina restauratérů na tuto změnu reagovala zdražením a ceny piva se tak pomalu dostávají nad šedesát korun, což mnozí návštěvníci hospod a restauračních podniků nesou pochopitelně nelibě. V restauraci P.U.O.R. Slezska v centru Ostravy však od ledna zatím nezdražovali.

„Cenu jsme zvyšovali asi o tři koruny před novým rokem. Nyní budeme čekat, jak se situace dál vyvine,“ vysvětluje v podcastu Ostravské ozvěny podnikatel Martin Sláma.

Hostinec U Mamy, plzeňské pivo, Ostrava-Pustkovec, 23. 8. 2023
Vyšší daň zdražila plzeňské pivo v Ostravě až o osm korun. Proč někde nezdražili

V podcastu se šéf plzeňské pivnice rozpovídal o kvalitě Plzeňského Prazdroje, o proměně gastronomie v Ostravě ale také o tom, jak se Češi z hospod a restaurací přesunuli k pití piva doma.

„Chápu, že už to není na to jít do restaurace na pivo za 68 korun a dát si jich deset nebo jedenáct. Ale pořád můžete jít do hospůdky, kde se prodává plzeňské pivo za 46 korun a těch deset piv si dát. Dnes už to ale není fenomén, jako to bylo kdysi,“ dodal v podcastu Sláma.

Ceny piva v Ostravě.Ceny piva v Ostravě.Zdroj: Deník/Kateřina Součková

Všechny díly podcastu Ostravské ozvěny najdete ZDE

.