V Ostravě patří mezi nejznámější Minipivovar Biovar v centru města a Pivovar Pikard v Zámku Zábřeh

Letní novinka Biovaru: bezové pivo

Jak zaujmout ostravské pivaře? Sládci zmíněných minipivovarů mají jasno. „Snažíme se mít své portfolio široké. Je to naše velká výhoda oproti velkým pivovarům, také proto si k nám postupně lidé nachází cestu," říká sládek Prvního ostravského hospodského minipivovaru Biovar Jiří Štverka.

Podle něj si spotřebitelé postupně hledají vhodnou alternativu k tradičním dominantním značkám a druhům a lze pozorovat odliv konzumentů od takzvaného europiva.

Letní novinkou pro tento rok vařenou v Biovaru je bezové pivo. To navazuje na úspěch svého předchůdce z minulého roku medové pivo. Všechna piva z tohoto pivovaru se čepují v Hobit clubu v Přívozské ulici v centru Ostravy.

„Dokud jsme točili jiná piva než naše vlastní, sledovali jsme odliv zákazníků v létě a v zimě. Od té doby, co čepujeme vlastní pivo Qásek, daří se nám v těchto obdobích lépe," říká Jiří Štverka.

Nejprodávanější pivo na zámku? Svrchně kvašený ležák

Na vlastní produkci sází také Pivovar Pikard Zámku Zábřeh. Na rozdíl od jiných minipivovarů však nejdou cestou stále populárnějších ochucených piv.

„Je to sice trend, ale my se vydáváme tradičnější cestou," říká Radovan Koudelka, manažer Pivovaru Pikard. Jak dále uvádí, v minipivovaru Zámek Zábřeh se snaží jít cestou druhově tradičních pivních speciálů, ležáků a obecně svrchně kvašených pšeničných piv. Dlouhodobě nejprodávanějším pivem je podle slov Radovana Koudelky svrchně kvašený ležák.

Jaký je rozdíl mezi svrchně kvašeným a spodně kvašeným pivem?

Svrchně kvašené pivo

Jedná se o středně silné až silné prokvašené pivo. Je velmi hořké a existuje více barevných variací. V chuti můžeme pozorovat lehké ovocné aroma. Je velmi populární v zahraničí, například v Německu, Británii nebo Francii. Po načepování piva vydrží jeho pěna velmi dlouhou dobu.

Spodně kvašené pivo

Je nejoblíbenějším typem piva u nás, stejně tak jako na celém světě. Jeho vznik se datuje do 19. století. Jedná se o světlé pivo. Nejznámějším výrobcem na světě je Plzeňský Prazdroj, podle nějž je tento druh piva pojmenován Pils. Většina piv produkovaných velkými pivovary jsou právě piva typu Pils.

ANDREAS PAPADOPULOS