Vyplývá to z dosavadního hospodaření a z kontraktů, jež má firma do konce roku uzavřené, řekl generální ředitel firmy Miroslav Přecechtěl.

Loni měla firma zisk z běžného hospodaření zhruba 26 milionů korun, po zaúčtování opravných položek se ale propadla do ztráty přes 92 milionů. "Kvůli opravným položkám se proto loňský rok vymyká srovnání. Kdybychom porovnávali letošní očekávaný výsledek se ziskem roku 2005, půjde o nárůst minimálně o 50 procent," vysvětlil Přecechtěl.

Rozhodující pro růst tržeb budou zakázky související s obnovou energetiky v České republice i v Německu. Firmy se bude podílet na modernizaci elektrárny ČEZ v Tušimicích na Chomutovsku a na montáži kotlů v německé elektrárně Walsum pro společnost Hitachi. Důležité budou také zakázky na budovaných dopravních tepnách. Podíl prací v energetice dosáhne asi 60 procent z celkového obratu, u dopravních staveb to bude kolem 20 procent.

Hutní montáže jsou specialistou na stavebně-montážní dodávky průmyslových celků, mostů a ocelových konstrukcí. Jediným akcionářem firmy se 700 zaměstnanci se loni stala akciová společnost VÍTKOVICE HEAVY MACHINERY, největší výrobní dcera strojírenského holdingu VÍTKOVICE.