Firma proto chystá výstavbu dvou nových hal, jedna z nich bude určena na výrobu a druhá na skladování nových produktů. Vyplývá to ze záměru firmy zveřejněného v databázi EIA. "Poptávka klíčových odběratelů stoupá a kopíruje neustále rostoucí evropský trend. Na základě marketingového průzkumu očekáváme do čtyř let navýšení výroby o 100 procent," uvádí se v oznámení. Firma také očekává, že vlna popularity sluneční energie přijde brzy ze západní Evropy také do Česka. Vrbenská společnost dnes exportuje přes 80 procent svých solárních produktů, většinou do zemí Evropské unie.

Do nové výrobní haly umístí T.W.I. automatické linky na svařování součástí do solárních kolektorů. Provoz neprodukuje žádné škodlivé látky nebo hluk a nijak neovlivní životní prostředí městečka pod Pradědem. Výroba v nových prostorách by měla být zahájena příští rok.

Firmu, která produkuje také plastová okna a dveře, založil a až do letošního roku ovládal podnikatel Zdeněk Pravda. Nyní má ve společnosti menšinu, 51 procent vlastní od ledna rakouská společnost Gattringer Gesellschaft m.b.H.

Solární energie se získává ze slunečních paprsků. Dá se velice dobře využívat, překážku jsou pouze vysoké počáteční náklady a zatím relativně malá účinnost. Po zlepšení technologií se ale podle odborníků stane v budoucnu velmi důležitým obnovitelným zdrojem energie.