Informaci sdělil mluvčí KKCG Industry Dan Plovajko. Podle Berana soud zatím nerozhodl o obsahové stránce sporu, proti platebnímu rozkazu se podnikatel odvolá. "Toto je teprve první rozhodnutí v žalobách, které jsme na pana Berana podali. V současné době ještě běží několik žalob, které jsme podali k mezinárodní arbitráži v Paříži," uvedl Plovajko.

Důkazy a veškeré souvislosti spojené s žalobou ale pražský krajský soud podle Berana zatím neprojednával. Vydání platebního rozkazu je prý standardním procesním postupem. Soud rozkaz pošle žalovanému, který ho může podáním tzv. odporu zrušit. Beran odpor podá. "Žalobu považuji za naprostou nesmyslnou. Kalkulace nároku pana Komárka a KKCG Industry popírá základní ekonomické teorie. Vůbec se této žaloby neobávám. Moji právníci si s ní poradí," sdělil dnes Beran.

Ke Krajskému soudu v Praze podal Komárek žalobu poté, co její projednávání koncem dubna zastavil Rozhodčí soud v Praze. U něj KKCG Indrustry po Beranovi požadovala 3,468 miliardy korun za údajné nedodržení závazků při převodu akcionářských podílů společnosti Vítkovice Holding.

Začátek sporu mezi Beranem a Komárkem se rozhořel na konci roku 2005. Tehdy se podle tisku dohodli, že Beran dá Komárkovi svou polovinu Vítkovic a za to získá poloviční podíl v nově vznikajícím strojírenském holdingu. Do něj předtím Komárek převedl firmy ŽDB, Bonatrans a Kovosvit.

Z obchodu nakonec sešlo a podnikatelé se začali obviňovat, kdo ho vlastně znemožnil. Komárek tvrdí, že Beran předtím žádné nároky na ŽDB a Bonatrans neměl, Beran zase říká, že jejich nákup financovali spolu, a měl tedy opce na poloviční podíly.

V jiné arbitráži Beran počátkem června vysoudil na Komárkovi 1,2 miliardy z deseti miliard korun, které požadoval v souvislosti se společnostmi ŽDB Group a Bonatrans Group. Beran tehdy s uznanou výší škody ve verdiktu rozhodčího soudu při Hospodářské komoře ČR a Agrární komoře ČR nesouhlasil a hodlal ve sporu pokračovat.