Od 23. srpna tuto ostravskou firmu řídí Tomáš Mischinger (37) a Marcela Blachová-Mikšová (38), kteří působí jako vrcholoví manažeři v další dceřiné společnosti ArcelorMittal Ostrava, a to ve frýdecko-místeckém podniku Válcovny plechu. Na postu jednatelů nahradili Ladislava Krále a Šárku Bílou. Vyplývá to z informací na webových stránkách ministerstva spravedlnosti. Šestačtyřicetiletý Král a o rok starší Bílá byli ve funkci jednatelů asi čtyři roky.

Mischinger je ve Válcovnách plechu generálním ředitelem a šéfem představenstva a Marcela Blachová-Mikšová pracuje jako finanční ředitelka a místopředsedkyně představenstva. Noví jednatelé, kteří se podíleli na restrukturalizaci Válcoven plechu, mají podle mluvčí ocelářské skupiny Jany Dronské zefektivnit chod ostravského výrobce pásových ocelí. Obě firmy mají podle Dronské částečně společný sortiment a podobný výrobní proces. "Cílem je postupné restrukturalizování NH - Válcovny za studena na úroveň efektivnosti společností skupiny ArcelorMittal," poznamenala mluvčí.

S.r.o. NOVÁ HUŤ - Válcovna loni vykázala při tržbách zhruba 700 milionů korun devítimilionový čistý zisk. Profit společnosti meziročně stoupl o 36 procent, tržby zůstaly zhruba stejné. Společnost nyní zaměstnává asi 220 lidí.

A.s. Válcovny plechu Frýdek-Místek loni zdvojnásobila čistý zisk na 410 milionů korun při zhruba třímiliardových tržbách. Loňský profit je nejvyšší za posledních 17 let. Firma má asi 600 zaměstnanců. ArcelorMittal Ostrava (bývalá Nová huť) má v obou firmách stoprocentní majetkový podíl.