"V Polsku byl v letošním prvním pololetí kvůli nadprůměrnému teplu pokles poptávky po klasických kotlích na tuhá paliva. Tento pokles vyrovnal zájem o nové typy našich kotlů," upřesnil ředitel závodu Roman Boczek. Viadrus loni v Polsku prodal více než 6000 kotlů na tuhá paliva. "Letos by jsme měli vyvézt zhruba o 3000 kotlů více," uvedl Boczek s tím, že v celém Polsku bylo loni prodáno kolem 85 000 kotlů na tuhá paliva.

Tržní podíl Viadrusu na polském trhu s kotli na tuhá paliva je zhruba sedm procent, což podle ředitele znamená, že je také jejich největším zahraničním dodavatelem.

Viadrus loni vykázal 26procentní meziroční nárůst tržeb na 1,7 miliardy korun. Export závodu stoupl o bezmála 28 procent na 1,15 miliardy korun. Za prvních šest letošních měsíců závod vyvezl zboží za 426 milionů korun, což je meziročně o pět procent více. K největším odběratelům kromě Polska patří Slovensko a Rumunsko, dále pak Slovinsko, Bulharsko, Litva, Maďarsko a Lotyšsko.

Viadrus je jedním z osmi výrobních závodů bohumínské ŽDB Group, která loni utržila rekordních 6,6 miliardy korun. Firma je součástí skupiny KKCG z impéria podnikatele Karla Komárka.