O výsledcích fondu informoval Miroslav Kurka, předseda představenstva holdingu PROSPERITA, který je vlastníkem investiční společnosti. Uvedl také, že
roční zhodnocení majetku fondu dosahuje 23,39 procenta. Od svého otevření v srpnu 2001 dokázal fond, jenž je jediným podobným subjektem působícím v Moravskoslezském regionu, zhodnotit majetek svých klientů na 144,39 procenta, uvedl Kurka.

"Dokázali jsme eliminovat nepříznivé jevy provázející problémy s části hypoték v USA tím, že jsme větší polovinu aktiv našich klientů včas transformovali na peněžní formu," vysvětlil strategii Kurka. "Určité ztráty nás pochopitelně také postihly, šlo však řádově pouze o jednotky procent," poznamenal s tím, že je to daleko méně než činí průměr.

Fondu se podle Kurky vyplatilo mimo včasného držení hotovosti přesunem z akcií také zajištění kurzu amerického dolaru vůči poklesu. Dolar je nyní vůči ostatním měnám nejníže za 15 let. V současné době fond opět začíná investovat do nových akcií. "Lidé znovu začínají věřit investování do podílových fondů, a nám se tak daří získávat nové klienty," oznámil Kurka. Od začátku roku, zvláště pak v posledních týdnech, získal podle něj řadu individuálních investorů, kteří mu svěřili celkem 91 milionů korun.

Podle údajů Asociace fondů a asset managementu a Asociace pro kapitálový trh měli Češi v prvním pololetí uloženo v podílových fondech celkem 300 miliard korun, což je o 29 miliard více než na konci 2006. Na domácí fondy připadlo 167 miliard korun a na zahraniční fondy 133 miliard korun.