Zásadní investiční akcí bude výstavba nových výrobních hal, řekl generální ředitel společnosti Rudolf Gregořica.

"Letos jsme vykoupili pozemky, nyní probíhá územní řízení a řízení o stavebním povolení. Pak spustíme výběrové řízení na dodavatele stavby," upřesnil s tím, že územní rozhodnutí na stavbu bylo vydáno v minulých dnech. Nové výrobní haly budou podle šéfa firmy dvoupodlažní a po jejich dostavbě na konci roku 2008 dojde k reorganizaci výrobních provozů. "Všechno bude pod jednou střechou, centralizace výroby bude mít vliv na zjednodušení logistiky a snížení nákladů," vysvětlil.

Pro příští rok podnik zvažuje i pořízení jedné výrobní linky v hodnotě 20 milionů korun. Linka bude dodána ještě v prosinci a rozšíří kapacitu výrobu vysokopevných polypropylénových vláken.

V letošním roce Lanex pořídil speciální výrobní linku na výrobu polotovarů pro umělé trávy za více než 35 milionů korun. Pro bolatickou firmu je to průnik na nový segment. Nová linka má roční kapacitu 2500 tun při plném provozu.

Na konci letošního roku očekává firma tržby 880 milionů korun. Skupina Lanex, kterou tvoří mateřská firma v Česku, distribuční dceřiná firma LANEX Polska, prodejní organizace Q-FLEX a LANEX Slovakia, by měla letos dosáhnout konsolidovaný zisk před zdaněním 45 až 50 milionů korun proti loňskému 23milionovému zisku. Skupina zaměstnává okolo 820 lidí, z toho v mateřské firmě pracuje asi 680 a v Lanex Slovakia 130 lidí.