Další obchodní galerie bude ještě do konce roku otevřena v Ostravě-Porubě. Stavba nové části Futura za přibližně sto milionů korun trvala osm měsíců. „Druhou částí výstavby, která těsně navazuje na původní obchodní centrum otevřené v roce 2000, získal areál dalších 3075 metrů čtverečních prodejní plochy. Nová obchodní galerie nabídne celkem 21 nových obchodních jednotek s módou, spotřebním a sportovním zbožím, knihami, dárky a hračkami. Nebudou chybět ani provozovny služeb,“ uvedli zástupci investorské firmy TK Development.

Toto obchodní centrum nyní nabídne celkem přes 80 obchodů, osm restaurací, hypermarket Tesco, multikino, čerpací stanici a další služby.

V prosinci by se měla v Ostravě-Porubě otevírat na prostranství u Francouzské a Opavské ulice nová obchodní galerie. Nové obchodní centrum postavila investorská firma Sey Development. Výstavba začala letos v polovině dubna. Obchodní galerii bude provozovat firma Spar Česká obchodní společnost. Uvnitř bude také prodejna Interspar. Přesný termín otevření zatím není znám. „Mělo by to být do konce letošního roku,“ informovala pracovnice sekretariátu pražské centrály Spar Česká obchodní společnost s.r.o.

Příští rok by se mělo otevírat v Porubě také nové nákupní centrum Globus. Začít stavět by se mělo ještě letos na poli u Opavské a Průběžné ulice za osmým stavebním obvodem. Zastavěná plocha zabere téměř 24 tisíc metrů čtverečních a součástí areálu bude i čerpací stanice pohonných hmot.

Související články