Fabrice na výrobu aut teoreticky hrozí, že se bude bourat. Tiskové oddělení Hyundaie to však odmítá a stavba továrny podle něj bude dál postupovat dle harmonogramu. Ocenění Investor roku je pak pro Hyundai po těchto problémech bezesporu zprávou radostnou.

O vítězství v soutěži, kterou vyhlásily agentura CzechInvest a Sdružení pro zahraniční investice AFI, se utkaly všechny společnosti, které se rozhodly, že budou investovat v minulém roce v České republice. „Prestižní ocenění pro Investora roku si mohou odnést jen ty nejkvalitnější projekty. Nejde pouze o jeho velikost, ale rozhodující význam má i technologická vyspělost a jeho přínos k rozvoji domácí ekonomiky,“ sdělila Alexandra Rudyšarová, jež je pověřená řízením agentury CzechInvest.

„Ocenění Investor roku si velice vážíme. Je pro nás v době, kdy dokončujeme výstavbu hal a zahajujeme instalaci zařízení, velkým závazkem. Jsme si ale naprosto jisti, že automobilku Hyundai v Nošovicích úspěšně dokončíme a výrobu rozjedeme podle plánu,“ vyjádřil se ještě při této příležitosti prezident společnosti Kim Eok-Jo.