Mladé lidi chtějí přilákat ke studiu na středních školách a později je získat jako zaměstnance do svých řad. Firmy zdřevozpracujícího průmyslu se totiž potýkají snedostatkem pracovníků. Náborové akce se účastní patnáct základních škol a téměř sedm set žáků. Ti se podívají do nových dřevařských závodů vkraji a navštíví také střední dřevařské a stavební průmyslové školy. „Chceme vyvrátit mýtus fyzicky náročné práce snedostatečným ohodnocením. Špičkové moderní provozy vybudované vposledních letech jsou zvelké části automatizovány a řízeny počítači,“ řekl manažer Moravskoslezského dřevařského klastru Jan Poledník.

Firmy vdřevozpracujícím průmyslu vkraji zaměstnávají asi čtyři tisíce lidí. „Podle našich propočtů nám neustále chybí asi dvě stě padesát zaměstnanců,“ uvedl viceprezident Moravskoslezského dřevařského klastru Arnošt Kudělka. Lidé chybějí pro pilařské a dřevařské provozy, pro práci vlese nebo pro firmy, které vyrábějí dřevostavby. Na nedostatek kvalifikovaných zaměstnanců si stěžuje například společnost Mayr-Melnhof Holz vPaskově, která zaměstnává 240lidí. „Permanentně vprůběhu roku hledáme deset až dvacet nových lidí,“ uvedla finanční ředitelka Marie Wagnerová.

Organizátoři kampaně, vrámci které fungují iwebové stránky či soutěže pro děti, doufají, že první výsledky kampaně se projeví už při přijímacích zkouškách příští rok na jaře.