Na tuzemském trhu se však v posledních letech stále více prosazuje i další druh pojištění, které účastníkovi sporu, nehody a dalších nepříjemných událostí zajistí nikoliv finanční úhradu škody, ale kvalitní a rychlou právní ochranu. „Účelem je odstranit nebo zmírnit nepříznivé důsledky nahodilých právních sporů, a také výdajů s tím spojených. Pojištění právní ochrany podporuje klienta při prosazování jeho právních zájmů a zmírňuje riziko vzniklých nákladů. Náš pojištěnec si tak efektivním způsobem zajistí spolehlivé právní zázemí. Nemusí tak mít obavy z toho, že by musel hradit náklady za právní služby,“ vysvětluje Mojmír Dunaj, regionální manažer D. A. S. pojišťovny právní ochrany v Ostravě.

Pojištění zajistí úhradu služeb za obhajování klienta

Pojištění zajistí právní ochranu ve všech důležitých oblastech života, pamatuje například nejen na uplatnění náhrady škody, kterou mu způsobila druhá osoba, ale i na obhajování klienta v přestupkovém nebo trestním řízení pro nedbalostní čin nebo přestupek. „Klientovi poskytneme právní služby i ve sporech pojistných, pracovněprávních, nájemních, při zásahu do vlastnického práva, stejně tak i v případech, kdy mu je odebrán technický či řidičský průkaz,“ doplňuje manažer pojišťovny.

Podle něj je tento právní servis klientovi pojišťovny poskytován nonstop prakticky všude v Evropě. V praxi už tak pojišťovna například pomáhala lidem, kteří způsobili dopravní nehodu v Polsku či Německu, dostali se do sporů s policisty v oblasti Balkánu při cestě na dovolenou, či se soudili pro něco jiného.

Například z vazby lze volat na nonstop telefonní linku

„Na tuzemský trh vstoupila pojišťovna před třinácti lety. Klientů rok od roku přibývá. Zvláště v poslední době našich služeb stále více využívají například lékaři, řidiči, zaměstnanci, občané a další. Pokud se jim stane ,nepříjemnost‘ – ať už v zahraničí, nebo v ČR, mohou se klienti obrátit okamžitě na právníka D. A. S. formou nonstop linky. Máme totiž smluvní partnery po celé Evropě. To je poměrně důležité v případech, kdy je například náš klient v tak složité situaci, že je zatčen a dostane se do vazby. Pak kvalitní a rychlá právní pomoc může ušetřit nejen řadu nepříjemných zklamání, ale často i statisíce korun,“ dodává manažer pojišťovny.