Spíše naopak. „Máme sice stálé zákaznice, hlavně jde o maminky s malými dětmi, chodí i studenti. Jinak je to ale slabé. Lidé si zvykli na supermarkety a další velké obchody. Dokonce i v případech, kdy jsou ceny třeba biokedlubnů či mrkve v naší prodejně nižší než dovozová zelenina z Holandska či Polska, nám zboží často zůstane na pultu. V posledních dnech prodávám biokedlubny po čtyřech korunách za kus, ani tak lidé nenakupují,“ uvedl příklad Michalík.

Podle něj nedopadla dobře ani jednání o dodávkách biozeleniny do hotelů a vyvařoven. „Ze začátku to vypadalo, že se možná i domluvíme. Naši nabídku hoteliéři ani školní kuchyně neakceptují. Ti mají své stálé dodavatele, mezi ně se ani přes velkou snahu nemáme šanci dostat,“ vysvětlil Michalík. Ze své zkušenosti uvádí ostravský biozemědělec i příklady, kdy chovatelé různých domácích mazlíčků přijdou do prodejny Zdravý styl na Nádražní ulici koupit biomrkev či biojablko pro svého křečka či králíka, sami si pak jdou nakoupit běžně vypěstovanou zeleninu či ovoce do marketů.

„V těchto dnech už nabízíme tři druhy salátů, ředkvičky, kedlubny i další zeleninu. Lidé ale chodí málo. Dokonce uvažuji, že ty kedlubny, které máme ještě na poli, zaoráme,“ pokračuje dále Michalík. Ve své prodejně nabízí i další produkty zdravé výživy. Lidé si mohou v jeho prodejně také na kamenném mlýnku sami pomlít obilí. Na úrodu bioovoce ze sadu, který také zakládal v předchozích letech, si budou muset zájemci ještě počkat. „Dříve jsme přijímali i objednávky na různé druhy tropického bioovoce. Občas si někdo koupil citrony nebo banány, ale byly to spíše výjimky,“ dodává Michalík.