V kategorii rodinných domů si prvenství vybojoval rodinný dům v Horní Lhotě, v kategorii panelových domů zvítězila červenooranžová fasáda paneláku v Havířově-Prostřední Suché v Jílové ulici. Poslední kategorií, ve které vítěze porota ocenila hlavní cenou, byly správní a průmyslové objekty. V ní zvítězila již zmíněná rekonstruovaná budova vítkovického Rothschildova zámečku. V ostravském klubu Parník, kde se slavnostní vyhlášení soutěže v úterý podvečer konalo, předal všem vítězům ceny hejtman Moravskoslezského kraje Jaroslav Palas.

Osmičlenná porota v čele s předsedou architektem Janem Zelinkou vybírala vítěze z celkem 76 objektů přihlášených do pěti kategorií – Rodinné domy, Panelové domy, Bytové domy, Správní a průmyslové objekty a nově také Energeticky úsporné projekty. Do finále se dostalo celkem 18 objektů. Hlavní cena byla ale nakonec udělena jen ve třech kategoriích.

„Při nominacích i při výběru samotných vítězů jsme kladli důraz především na kvalitu použité technologie a materiálů a také na práci a tvůrčí invenci architekta. Proto jsme se také rozhodli, že v kategoriích Bytové domy a Energeticky úsporné projekty vítěze nevyhlásíme. Shodli jsme se na tom, že žádná z nominovaných staveb v těchto kategoriích nedosahuje ve všech hodnocených kritériích takových výsledků, abychom vyhlásili vítěze. Snad se to podaří některému objektu v příštím roce,“ vysvětlil rozhodnutí poroty její předseda architekt Jan Zelinka.