„Investorům máme určitě co nabídnout. Máme dostatek volných a kvalifikovaných pracovních sil a především i výhody, které zaměstnancům i podnikatelům nabízejí všechna velká města,“ sdělil při přebírání ceny týdeníku Ekonom místostarosta Bruntálu Petr Rys. „Na třetím místě se umístil Krnov, což je další město z bruntálského okresu. Hodně nahoru se propracoval i Rýmařov. Letošním vítězem tedy není jen jedno město, ale vlastně celý bruntálský okres,“ poznamenala ředitelka Krajské hospodářské komory Moravskoslezského kraje Magda Habrmanová.

Druhé místo v soutěži obsadila Opava, která má v rámci kraji nejvyšší hodnocení veřejné správy a s dobrou situací na pracovním trhu. Ostrava obsadila jedenáctou příčku.

Zveřejnění žebříčku je součástí druhého ročníku celorepublikového srovnávacího výzkumu Město pro byznys. V Moravskoslezském kraji soutěžilo 22 měst. Ta byla hodnocena na základě padesáti kritérií rozdělených do šesti oblastí, a to podle podnikatelského prostředí, kvality lokality, kvality veřejné správy, situace na pracovním trhu, cenových podmínek a telefonického průzkumu mezi podnikateli, který zajišťuje společnost Factum Invenio. Do konce června budou postupně vyhodnoceny všechny kraje České republiky, v září hlavní město Praha a v říjnu bude zveřejněn celorepublikový žebříček měst s nejlepšími podmínkami pro podnikání. Vloni se stal Městem pro byznys 2008 Humpolec.