Listopad je pro korejskou automobilku Hyundai jedním z nejvýznamnějších měsíců. V roce 2006 se v tomto čase začalo se skrývkou ornice na bývalých zelných polích v Podbeskydí, loni v listopadu byla zahájena výroba prvního vozidla – Hyundaie i30.

A teď je tady listopad 2009 a hned z jeho kraje dvě další pro automobilku významné události. Počátek sériové výroby modelu Kia Venga, který továrna vyrábí pro svou sesterskou automobilku, a také získání certifikátu kvality ISO 9001.

„Kia Venga je postavena na stejné platformě, jakou bude mít vůz Hyundai typu MPV, jenž v Nošovicích začneme vyrábět v roce 2011. Ve slovenské továrně Kia se naproti tomu bude od příštího roku vyrábět SUV model Hyundai ix35, který bude sdílet některé komponenty s modelem Kia Sportage,“ vysvětlil Petr Vaněk, mluvčí společnosti Hyundai Motor Manufacturing Czech (HMMC).

Odborníci s angličtinou chybějí


Nošovická automobilka v současné době zaměstnává lehce přes dva tisíce lidí, z toho více než pětinu tvoří ženy. Drtivá většina zaměstnanců jsou obyvatelé Moravskoslezského kraje. V roce 2012, kdy by měla jet na plný třísměnný provoz, má v továrně pracovat tři a půl tisíce lidí.

„Masivnější nábor zaměstnanců rozjedeme zase na jaře příštího roku, protože do léta chceme rozšířit počet našich pracovníků o dalších pět set padesát. Problém je zde trochu s hledáním lidí do odbornějších pozic, kde je potřebná i znalost angličtiny,“ uvedl dále Vaněk s tím, že naopak pro základní dělnické pozice připadá v současné době deset uchazečů na jedno volné místo.

ČTĚTE TAKÉ:Nová Kia se prohání po Ostravě


Všechny články o automobilce Hyundai ČTĚTE ZDE!