Na obřích parkovištích před nákupním centrem Futurum v Ostravě se místo na zaparkování hledá dost obtížně. Nejen Tesco, ale i další obchody jsou doslova v obležení. Cedulky s informací, že obchodníci zlevnili o 30, 50, někde i o70 procent, jsou, jak je vidět, hodně silným lákadlem.

Lidé prohlížejí nejen všemožné druhy zboží, ale také cenovky. „Ta televiza je lacnější o třicet procent. Samsung není špatná značka, to jsou Korejci. Uhlopříčka více než sto centimetrů,“ dumá nahlas v prodejně elektro odhadem padesátiletý chlapík. Jeho krátké zastavení pod přeškrtnutou původní cenou 14 999 korun a novou cenou 11 999 korun utne rázně manželka: „Nešli jsme tu pro televizu, ale pro pračku.“

Pořizujete si také v těchto dnech nový kabát, televizi či pračku za mnohdy výrazně sníženou cenu? HLASUJTE ZDE!

Obchodníci s módou, na rozdíl od ostatních prodejců, často místo českých nápisů lákají cedulkami Sale. Přeloženo do češtiny to znamená totéž co výprodej. I tento nápis ale zřetelně zabírá. Prodavačky v obchůdcích s módou, obuví i další v areálu Futura na Novinářské ulici se většinou mají co ohánět.

Pozadu nezůstávají ani obchodníci, u kterých jsou hlavním sortimentem potraviny. Lidl ve svém letáku na období od 28. prosince do 3. ledna láká sloganem Vše pro silvestrovskou party. Titulek v letáku Kauflandu zase hlásí Exploze nízkých cen na vaši silvestrovskou party. Tesco už přeje vše nejlepší v roce 2010. Největším lákadlem, alespoň podle letmého nahlédnutí do vozíků, se zdá být půllitrovka becherovky, která je až do5. ledna k mání za 109 korun místo běžné ceny 159 korun.

Co jste si pořídili nebo ještě hodláte pořídit za zvýhodněnou povánoční cenu? Máte nějaký dobrý tip, nebo naopak byste rádi upozornili na podezřelou nabídku? A vůbec, jak vnímáte toto davové šílenství? DISKUTUJTE POD ČLÁNKEM!

Obdobně jako u dalších nabízených slev se ale vyplatí podívat na supervýhodné ceny a porovnat je třeba s nákupem, který člověk pořizoval v uplynulých týdnech. „Tady píšou, že ta lednička za deset a půl tisíce zlevnila o tři tisíce korun. Minulý měsíc jsem se na stejnou díval v elektru v centru Ostravy a stála něco kolem jedenácti tisíc,“ kroutí hlavou jeden z návštěvníků velkého ostravského obchodního centra, kterému se daří udržet v záplavě slevového šílenství rozumný úsudek i obsah peněženky na uzdě.