„Během léta a části podzimu zrekonstruujeme vlastní sídlo inkubátoru, který nabídne více než 810 čtverečních metrů plochy pro 13 specializovaných, samostatných podnikatelských buněk a jejich kompletní, dobře vybavené zázemí,“ uvedl Vladimír Krajčík, prorektor Vysoké školy podnikání, která je zřizovatelem inkubátoru. Stavební úpravy přesáhnou sedm milionů korun, celkově přijde podnikatelský inkubátor na více než sedmnáct milionů korun.

Podnikatelský inkubátor bude zaměřený na informační technologie a s tím spojené služby. Studenti vysoké školy podobný inkubátor, umožňující snazší rozjezd podnikatelských aktivit, požadovali. Sloužit však bude i dalším zájemcům. V čem bude inkubátor pro začínající podnikatele výhodný? „V inkubátoru bude zvýhodněné nájemné. Začínající podnikatelé mohou bezplatně využívat poradenské služby. Úzká vazba mezi školou a inkubátorem může být užitečná i pro stanovování a upřesňování konkrétních podnikatelských záměrů. K dispozici bude také kompletní IT servis,“ vyjmenoval Pavel Šmíd, manažer pro komunikaci Vysoké školy podnikání.

Na jeho realizaci získala Vysoká škola podnikání grant z operačního programu Podnikání a inovace Ministerstva průmyslu a obchodu České republiky a agentury Czechinvest.

„Samozřejmě předpokládáme úzkou spolupráci s obdobným subjektem, který svou činnost už rozvíjí v rámci VŠB–TU v Ostravě–Porubě a který má za sebou delší praktické zkušenosti,“ říká Krajčík s tím, že inkubátor ve Slezské Ostravě by se ale více zaměřoval na IT služby, kdežto porubský pak na výzkum a vývoj nových technologií.