Program, který realizují ostravské vysoké školy v čele s Centrem podpory inovací Vysoké školy báňské-Technické univerzity Ostrava (VŠB-TUO), poskytuje všem zájemcům z kraje podporu pro začátek vlastního podnikání.

„Akcelerátor zahrnuje řadu přednášek, workshopů a individuálních konzultací, ale většině účastníků pomůžeme i s marketingovou částí projekty získají logo, design, pomůžeme se zajištěním výroby prototypu nebo je propojíme s odborníky z praxe," uvedl koordinátor programu Jan Jůzl.

Program Green Light není určen jen studentům, hlásit se mohou všichni zájemci z kraje.

„Máme mezi partnery i dvě investorské skupiny: InnoVentures a Nakopneme.cz, takže můžeme snáze propojit projekty s investory, kteří by rozjezd případně podpořili finančně. Zároveň můžeme vyslat zajímavé projekty do Izraele a USA, které jsou na špičkové úrovni v oblasti vzniku a podpory startupů," dodal k programu Martin Duda, ředitel Centra podpory inovací VŠB-TUO.

Zájemci se mohou hlásit prostřednictvím webu greenlight. vsb.cz. Osm projektů se pak zúčastní tříměsíčního akcelerátoru a koncem února se utkají o přízeň poroty a publika.