Odpoledne lidí začalo na berňácích mírně přibývat, ale i tak se netvořily ani při jedné ze tří návštěv finančního úřadu v Jurečkově ulici v centru Ostravy dlouhé fronty.

V poledne například stálo v řadě pět lidí. Než se do fronty postavil další člověk s daňovým přiznáním, od dvou žen už stačily úřednice přiznání odebrat.

„Bylo to úplně v pohodě. Stejně jako v předchozích letech jsem si to nechala na poslední den. Mám zkušenost, že když přijdu dopoledne, tak mě žádné dlouhé čekání ve frontě nečeká,“ pochvalovala si žena, která prozradila jen křestní jméno Radka.

Kolem třetí hodiny odpoledne například na už zmíněném finančním úřadě v Jurečkově ulici stálo ve frontě třináct lidí.

Mluvčí ostravského finančního ředitelství Petra Homolová na dotaz Deníku uvedla, že finanční úřady se připravily na zvýšený zájem občanů o podání přiznání v poslední den lhůty.

"Připravili jsme na všech finančních úřadech opatření, která měla zajistit, aby požadavky občanů byly vyřizovány co nejrychleji a předešlo se extrémně dlouhým frontám. Ze zkušeností předchozích let ale víme, že lidé sice často nechávají podání přiznání na poslední chvíli, ale ani ten poslední den většinou nebývají větší problémy. Lidé chodí s přiznáním průběžně celý den,“ doplnila mluvčí ostravského finančního ředitelství.