Důraz na ekologické projekty si firma zachová i letos pod vedením nového managementu. Vyplývá to ze zprávy o vlivu chemičky na životní prostředí.

Oproti roku 2005 klesly ekologické investice téměř o 30 milionů korun. "Souvisí to s nákladnou investicí do intenzifikace výroby anilinu, kterou jsme v roce 2005 dokončovali. Velké investice do nové výroby vždy vylepší technologii i ve vztahu k ekologii, takže zároveň znamenají snížení zátěže životního prostředí," vysvětlila vedoucí odboru ekologie a bezpečnosti BC-MCHZ Zuzana Svobodová.

Do budoucna chystá firma další modernizaci výroby, což se projeví v opětovném nárůstu nákladů na ekologické projekty a postupně i do snížení emisí.

Úroveň emisí oxidů dusíku, které firma vypouští do ovzduší, se v posledních letech mírně snižuje, za posledních deset let klesla přibližně o polovinu. Ještě více se snížilo množství produkovaných odpadů, výroba v chemičce přitom trvale roste.

Ostravskou firmu, která zaměstnává přibližně 550 lidí, vlastní maďarská společnost BorsodChem. Loni na podzim v ní vyměnila několik hlavních manažerů a na post generálního ředitele dosadila Maďara Bélu Vargu, jenž dříve působil v centrále mateřské firmy.