Jak uvádějí provozovatelé ostravských vinoték, mohl by se burčák na pultech objevit možná v posledním srpnovém týdnu, případně počátkem září.

Provozovatel Vinné sklepa U Mostu Mario Frenko zatím přesné datum zahájení prodeje burčáku neví.

„Tak brzy, jak se začal prodávat loni, to určitě nebude. V naší vinotéce jej ale určitě začneme prodávat až počátkem září. V předchozích letech jsme začínali s prodejem už koncem srpna, ale moc se to neosvědčilo. Lidé ještě byli na dovolených a ten odbyt nebyl takový, jak jsme předpokládali,“ vysvětlil Mario Frenko.

Také v dalších oslovených vinotékách zatím nevědí, kdy se burčák na pultech letos objeví.

Burčák se připravuje tak, že z vinné révy se krátce po sklizni vyrobí mošt, který se nechá jeden až dva týdny kvasit v sudech či tancích. Cukr obsažený v bobulích pak přemění kvasinky na alkohol a oxid uhličitý.

„Zítra přijede moravský vinař, který nám dodávky burčáku zajišťuje, tak možná budeme chytřejší,“ dodala prodavačka z vinotéky v centru města.

„Na jižní Moravě se burčák už prodává, u nás sezona ale začne trochu později. Jestli to bude už v posledním srpnovém týdnu, nebo až počátkem září, to zatím odhadnout nedokážu,“ dodal provozovatel vinotéky v Ostravě-Porubě.

Burčák se může prodávat v období od 1. srpna do 30. listopadu. Právní předpisy, které pro víno a vinařské produkty platí od roku 2009, se týkají i označování částečně zkvašeného hroznového moštu. Ten může být jako burčák označen jen za podmínky, že je vyroben v ČR a z českých či moravských hroznů.

Zkušení vinaři tvrdí, že dospělý člověk by měl za rok vypít tolik litrů burčáku, kolik má krve v těle. Takže zhruba kolem šesti litrů.