České dráhy zahájily předprodej jízdenek a rezervací na letní sezónní vlaky z Bohumína do polských letovisek u Baltského moře. Sezónní noční vlaky Pirat a Wydmy budou v provozu od 23. června do 3. září, Bohumín spojí s letovisky Kolobřeh, Leba a poloostrovem Hel.

Noční spoj Pirat bude vyjíždět z Bohumína ve 21:18 a přes Poznaň dorazí do Kolobřehu v 8:16. Na zpáteční cestu se vydá ve 20:21, v Bohumíně bude v 7:08. Nabídne cestu v klasických oddílech 1. a 2. třídy.

A1 Piotrków Trybunalski – Kamieńsk
K Baltu od českých hranic za 5 hodin. Polsko oficiálně dokončilo páteřní dálnici

Noční vlak Wydmy bude z Bohumína odjíždět v 19:14, do stanice Hel na stejnojmenném poloostrově přijede v 7:37. Část vlaku přitom zamíří místo na Hel do letoviska Leba, kam dle jízdního řádu přijede v 7:34.

Zpět z Leby bude vlak vyjíždět v 18:20 a z Helu v 19:00. Spojená souprava pak přijede do Bohumína v 7:43. Tento spoj nabídne místa v oddílech 1. a 2. třídy a v lůžkových vozech polských železnic PKP Intercity.

České dráhy uvádějí, že cena jízdenek ve všech relacích začíná na 578 korunách, na první den provozu e-shop nabízí cenu 699 korun. Jízdenky a rezervace je možné zakoupit v e-shopu ČD a v mezinárodních pokladnách.

Na české železnici se nově objeví panoramatický vůz švýcarských spolkových drah SBB.
Zážitek z jízdy? Už brzy. Panoramatický vlak z Bohumína vyjede poprvé v červnu

Směrem k polskému baltskému pobřeží lze využít také pravidelný denní spoj EuroCity Sobieski, který jezdí z Vídně přes Břeclav, Přerov a Ostravu do Gdaňska, Sopot a Gdyně.