Na přípravách letošní aukce spolupracuje s Ostravskými městskými lesy a zelení také Sdružení vlastníků obecních, soukromých a církevních lesů v České republice, a to skrze jeho obchodní společnost SVOL obchodní.

„Díky tomu, že obě společnosti spojily síly, bude aukce dříví, co se týká nabízených druhů dřevin a množství nabízených sortimentů mnohem pestřejší, než tomu bylo v uplynulých létech,“ zhodnotil přípravy náměstek primátora Aleš Boháč.

Ukradený elektrický chopper.
To nevymyslíte! Muž z Ostravy hloupě přišel o motorku. Pak se stal zázrak

„Věřím, že letošní ročník proběhne ve znamení velkého zájmu prodejců i kupujících. Ti prvně uvedení získávají v aukci příležitost vytěženou dřevní hmotu v závislosti na poptávce co nejlépe zpeněžit, druhým výše jmenovaným pak aukce nabízí jedinečnou možnost pestrého výběru takříkajíc pod jednou střechou.“

Dříví určené do aukce.Dříví určené do aukce.Zdroj: Ostravské městské lesy a zeleň

Veřejná aukce dříví má svůj pevně stanovený harmonogram. Ve dnech 29. 2. až 1. 3. se přímo na prodejním místě koná prohlídka draženého dříví, a to vždy od 8 do 13 hodin. Uzávěrka pro odevzdání nabídkových listů ze strany kupujících je stanovena ke dni 6. 3. do 12 hodin. Hned následující den, tedy 7. 3. v 15 hodin, pořadatelé vyhodnotí podané nabídky. „Nabídkový katalog draženého dříví bude všem k dispozici rovněž na stránkách www.svolobchodni.cz.

Jen za plnou cenu

Obsah katalogu tvoří kromě samotných nabídkových listů ještě základní informace k aukci, formulář účastníka aukce a orientační mapa,“ přiblížil jednatel společnosti Ostravské městské lesy a zeleň Vladimír Blahuta. „Rád bych v této souvislosti taktéž upozornil, že kupující si může pořízené dříví ze skladu odvézt teprve po zaplacení jeho plné kupní ceny.“

Hostem podcastu Ostravské ozvěny byl starosta obvodu Mariánských hory a Hulváky Patrik Hujdus, moderuje redaktorka Deníku Martina Klíšťová, 12. února 2024, Ostrava.
Patrik Hujdus: Velké investice do oprav bytového fondu by mohl pokrýt úvěr

Aby byla příslušná nabídka zařazena do aukce, musí splňovat dané náležitosti. Těmi se rozumí vyplněný formulář účastníka, v němž podpisem stvrdí, že akceptuje dražební podmínky a dále pak vyplněné a podepsané nabídkové listy s nabízenou cenou v Kč/m³, vztahující se k ceně dříví na lokalitě expediční sklad. Zakoupené dříví je nutné ze skladu odvézt do 20. března nejpozději do 13 hodin.

Více informací ZDE

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Zdroj: Radek Luksza