V rámci pokračování projektu YEScyklo bylo vyznačeno 230 kilometrů cyklotras, které tvoří jedenáct okruhů.

„Jedná se už o pátou etapu projektu, jehož cílem je pokrýt Jeseníky kvalitními cyklotrasami,“ uvedl Jan Šafařík, náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro regionální rozvoj.

Hejtmanství letos na rozšíření a zkvalitnění jesenických cyklotras uvolnilo téměř půl miliónu korun.

V Jeseníkách podražilo parkování  i jízdenky  z Hvězdy na Ovčárnu. Trend mírného zvýšení cen lze pozorovat také  v jídelních a nápojových lístcích. 21. června 2023
Podívejte se, kolik stojí výlet na Praděd. Podražil autobus, parkování i jídlo

Z nově vyznačených okruhů si vyberou rodiče s dětmi i zdatní cyklisté.

„Mohou vyrazit například za krásnými výhledy nebo třeba za bunkry,“ informoval Tomáš Rak, ředitel Sdružení cestovního ruchu Jeseníky.

Účelem projektu YEScyklo je přivést turisty do hor i podhůří a ukázat jim také místa, která zatím nejsou tak hojně navštěvovaná. V rámci projektu jeho tvůrci využívají síť stávajících cyklotras a cest, na kterých vytváří tematické okruhy. Ty jsou značené, součástí projektu jsou mapové podklady a nabíječky pro elektrokola.

Rozhledna na Králickém Sněžníku, červen 2023
Mixér na Králickém Sněžníku namíchnul turisty. Už chybí jen lanovka, nadávají

„Letos jich přibude pět, celkem už jich po Jeseníkách bude šest desítek. Nově budou také na Pradědu, jedna na Ovčárně a druhá přímo u vysílače. Tento počet je dostatečný, v příštím roce bychom jejich síť rádi modernizovali,“ doplnil Tomáš Rak.

Na Staroměstsku se nejedná o jedinou atraktivitu pro cyklisty. Mezi Stříbrnicemi a Hynčicemi pod Sušinou vybudoval bikepark s několika traily areál Kraličák.