V archivu Krajského úřadu Moravskoslezského kraje je aktuálně uloženo více než 2 800 zdravotnických karet dětských pacientů z ambulancí, které v okrese Ostrava ukončily provoz. FN Ostrava se otevřením nového oddělení pokusí tuto situaci alespoň zčásti zlepšit. „Na naše nově vybudované pracoviště se mohou obrátit rodiče dětí, které v současné době nemají svého praktického lékaře. Nejlepší cestou je přijít osobně, v dopoledních hodinách do naší ambulance, kterou najdou v upravených prostorách Polikliniky FN Ostrava v Ostravě - Porubě, na ul. 17. listopadu, a přinést s sebou současnou dokumentaci dítěte,“ uvedl přednosta Kliniky dětského lékařství FN Ostrava Jan Pavlíček.

Ambulance Lékařské pohotovostní služby ve Fakultní nemocnici Ostrava.
Nová dětská pohotovost v Ostravě-Porubě čelila náporu hned první den

„Vzhledem k věkové struktuře pediatrů v regionu a jejich akutnímu nedostatku jsem rád, že se podařilo díky aktivitě Kliniky dětského lékařství a jeho přednosty tuto formu péče v naší nemocnici personálně zajistit,“ řekl u příležitosti otevření nového oddělení ředitel FN Ostrava MUDr. Jiří Havrlant, MHA.

„UNICEF oceňuje možnost spolupracovat s Fakultní nemocnicí Ostrava na podpoře nového pediatrického oddělení a rozšíření přístupu ke zdravotní péči pro místní i uprchlické děti a mládež. Tento projekt je součástí naší spolupráce s ministerstvem zdravotnictví, která má za cíl zajistit kvalitní zdravotní péči pro děti a rodiny, které utíkají před válkou na Ukrajině,“ řekla Yulia Oleinik, vedoucí kanceláře UNICEF pro podporu řešení uprchlické situace v ČR.

Ilustrační fotografie - Panadol, Paralen, Nurofen pro děti, 3. ledna 2023, Ostrava.
Epidemie v kraji: Jak to vypadá s léky? V Ostravě má chřipku každý dvacátý

Ordinace praktického lékaře pro děti a dorost FN Ostrava bude zabezpečovat tolik potřebnou primární péči. Registrovaným dětem zajistí léčení akutních onemocnění, preventivní prohlídky a očkování. Věkové spektrum pacientů je od narození do dne dovršení 19 let. Ordinační doba je v pracovní dny pondělí až pátek od 7:00 do 15:00 hodin. Hned první den provozu ordinace rodiče přihlásili k evidenci 24 dětí, převážně z Ukrajiny.

Bližší informace naleznete v tomto internetovém odkazu