„Výrobu dezinfekce jsme v opavském závodě spustili už na počátku koronavirové pandemie. Neprodáváme ji a ani ji prodávat neplánujeme. Vše, co jsme doposud vyrobili, jsme poskytli bezplatně. Jakmile riziko koronaviru pomine, výrobu dezinfekce zastavíme,“ vysvětlil Richard Szrajber, ředitel závodu na výrobu účinných látek Teva Czech Industries s.r.o. v Opavě.

Ilustrační foto
Ostrava v rámci dotací podpoří školství i mimořádně nadané děti

Společnost Teva kromě zařízení zřizovaných krajem myslí i na jiné organizace, především na domovy seniorů. Ani jim se totiž infekce Covid-19 nevyhnula a v minulých týdnech odhalili hygienici nákazu koronavirem mimo jiné i v domovech seniorů na Karvinsku a v Havířově.

„Lidé nejen v našem kraji jsou už ze všeho dění kolem pandemie unavení. S tím, jak se průběžně mění situace, přicházejí i změny v opatřeních, která nastavuje stát nebo hygienici. Jedno je jisté, uvědomili jsme si, jak jsme zranitelní, a že se zřejmě určitá opatrnost stává součástí našich životů. Proto jsem rád, že jsou v našem kraji firmy, kterým je vlastní společenská odpovědnost a ochota pomáhat,“ vyjádřil se hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák.

Martin a Tomáš Dudovi.
Ostravští hudební technici jezdí nejen s Metallicou či Manowar. Teď je ale tma!

Společnost Teva darovala již v minulosti přes 8 800 litrů dezinfekce českým a slovenským nemocnicím a také jim zdarma poskytla speciální kombinézy a respirátory.