Do její výstavby investovala Skupina ČEZ přes čtvrt miliardy korun. Rozvodna zajistí dodávky energie pro zónu, ve které staví korejská společnost Hyundai. Rozvodna vyřeší rovněž dodávku energie pro další dvě projektované průmyslové zóny Třanovice a Horní Tošanovice,“ upřesnila mluvčí ČEZ pro severní a střední Moravu Alice Lutišanová.

Na severovýchodě republiky počítají energetici i s výstavbou rozvodny v průmyslové zóně Mošnov, úpravou stávající rozvodny v Příboře. Ve druhé polovině letošního roku začne v Ostravě na křižovatce ulic Rudná a Plzeňská výstavba nové rozvodny, umožní pokrýt stále rostoucí požadavky na odběr energie v okolí stávajícího Shopping parku a umožní rovněž napájení oblasti průmyslové zóny nad Porubkou.

V Lískovci budou pokračovat práce na rekonstrukci rozvodny, která zvýší spolehlivost zásobování elektřinou v této oblasti. Vzhledem ke složitosti je tato rekonstrukce rozložena do období čtyř let, její ukončení se předpokládá v průběhu let 2008 a 2009.

V roce 2007 Skupina ČEZ na severní a střední Moravě investuje jen do oprav a inovačních změn distribuční soustavy přes půldruhé miliardy korun. „Ty budou vynaloženy na průmyslové zóny, na zvýšení spolehlivosti dodávek elektřiny a na posílení výkonu pro stávající i nové zákazníky,“ dodala mluvčí energetiků na severovýchodě republiky Lutišanová.