V jejich prospěch hovoří také ceny exotických zájezdů, které se proti loňsku snížily. Důvodem je vzrůstající konkurence mezi leteckými společnostmi, která tlačí dolů ceny letenek. „Největší zájem je o Spojené arabské emiráty, což je destinace, která není až tak známá. Přiznivá je doba letu i cena týdenní all inclusive pořídíte za zhruba 26 tisíc korun na osobu. Odlety máme z Prahy a Katowic," řekla vedoucí ostravské pobočky Čedoku Daniela Wittková.

Cestovatelé s Čedokem také míří z Ostravy za exotikou na Kapverdy, do Dominikánské republiky a Thajska.

V zimní sezoně od října do dubna vyrazí za teplem ročně zhruba 600 tisíc českých turistů. Podle odhadů jich nejvíce vycestuje do Egypta a Thajska.

„Žhavou novinkou na trhu je Omán, přestože čistý let trvá devět deset hodin, cestovatele to neodrazuje. Létá se z Prahy s mezipřistáním v Dubaji, nebo přímý let z Bratislavy," říká vedoucí ostravské pobočky Invia Kateřina Sklenaříková. Říjnový týden all inclusive v Ománu pořídíte za 25 až 30 tisíc korun. „Zájem je nejvíce o Spojené arabské emiráty, ale na pravidelnou linku z mošnovského letiště Ostrava-Dubaj si klienti zatím zvykají, někteří o ni ani nevědí. Je to jen otázka času. Kupují se také zájezdy na Kapverdské ostrovy, do Egypta a Thajska," dodala Kateřina Sklenaříková.