Důvodem, proč jsem za panem Müllerem přišel, je, že chceme společně s Velkopopovickým Kozlem a čtenáři Deníku najít nejšikovnějšího fachmana moravskoslezského regionu, kterého pak Kozel odmění za poctivou práci a jeho řemeslný kumšt.

Jaroslav Jurča, který Tomáše Müllera do soutěže nominoval, má pro něj jen slova chvály: „Je to šikovný řemeslník, přesně jako z reklamy na Kozla. Dělá podlahy a je tak žádaný, že maká od rána do večera. Má zakázky až z Prahy.“

A co je na práci podlaháře nejobtížnější? „Dost těžké někdy je zjistit přesné požadavky a přání zákazníka. Část lidí má totiž mnohdy velice nejasné a zkreslené představy o konečném výsledku. Práce je také dosti fyzicky náročná,“ objasňuje podlahář.

Co je v oboru podlahářství ukazatelem vyspělosti a šikovnosti řemeslníka? Podle Tomáše Müllera to může být například zvládnutí práce s nestandardními materiály, jako je například marmoleum, či třeba pokládka mozaikové dřevěné podlahy.

Pana Müllera jsem se zeptal na tajemství jeho úspěchu. Prozraďte nám, co podle vás děláte lépe než ostatní a kvůli čemu se vaši zákazníci stále vracejí?

„Snažím se svou práci dělat poctivě a svědomitě, také se snažím vyjít zákazníkům maximálně vstříc.“

A co je pro vás nejlepší odměnou po práci?

„Určitě to je dobrý pocit z povedené práce a také to, když vidím, že zákazníci jsou spokojeni,“ neváhá tentokrát s odpovědí ani vteřinku nominovaný řemeslník z Ostravy.

Na co se nejvíce těšíte po dni plném práce?

„Určitě na to, že prožiji klidný a pohodový večer v kruhu rodiny. Pravidelně také rekreačně sportuji.“

Hlasujte a odměňte nejlepšího fachmana regionu. Vyberte ze tří příběhů ten nejlepší, pošlete svůj hlas a odměňte fachmana i sebe za poctivou práci.

Další příběhy najdete zde - Kozel odměňuje fachmany