Od Heimstaden zároveň nájemci obdrží slevu 30 procent, takže nakonec zaplatí jen 20 procent čistého nájmu. S administrativou jim zdarma pomáhá Centrum pro podporu podnikání. Dotaci ale obdrží pouze ti podnikatelé, kteří museli své provozovny zavřít a kteří se se svým pronajímatelem dohodnou na 30 procentní slevě z nájmu.

V případech, kdy bude pronajímatel ochoten pomoci, poskytne Ministerstvo průmyslu a obchodu také pomocnou ruku a po splnění podmínek poskytne dotaci na 50 procent nájmu. Tato sleva se týká více než dvou stovek firem, které sídlí v prostorách Heimstaden. Vztahuje se na měsíce duben, květen a červen.

„Jsem velmi rád, že se nám podařilo se státem vyjednat takovou podporu pro malé podnikatele, protože je to ohrožená skupina a krize se na nich podepsala nejvíce. Byla to naprosto bezprecedentní situace, na kterou jsme naštěstí dobře zareagovali,“ uvedl Jan Rafaj, generální ředitel Heimstaden.

S veškerým vyřizováním dotací se mohou zájemci obracet na Centrum pro podporu podnikání v Havířově, které již dříve zřídila a financuje společnost Heimstaden.

close Generální ředitel společnosti Heimstaden Jan Rafaj. Ilustrační foto info Zdroj: Deník / Lukáš Kaboň zoom_in

„Žadatel si musí nejprve zřídit e-identitu nebo mít tzv. e-občanku či certifikovaný podpis První certifikační autority, a.s., dále si musí připravit potvrzení o zaplacení nájmů za leden, únor, duben, květen a červen a mít svoji provozovnu nahlášenou na živnostenském úřadu,“ prozradila ředitelka Centra pro podporu podnikání Zuzana Palová. S tímto složitým procesem potřebují podnikatelé často pomoci.

O slevu je možné zažádat až do 30. září 2020. V současné době o ni projevilo zájem 127 nájemců nebytových prostor Heimstaden.

Další formu podpory pro své klienty nabízí Heimstaden formou dárkových voucherů. Od těch, kteří měli zavřeno a splní podmínky programu, odkoupí zboží/služby v hodnotě pěti tisíc korun a vouchery pak věnuje matkám samoživitelkám.