Zmrzlina U Alberta

Stará cesta, Místek, otevřeno od 9 do 18 hodin
Ceny: malý kopeček 30 Kč, střední 40 Kč, maxi 60 Kč
Tip Deníku: sorbet černý rybíz.

Název odkazuje na supermarket, u kterého funguje. Patří podle místních k nejvyhledávanějším ve městě. Prý tu na zmrzlinu chodívá i jeden místní pejsek, preferuje vanilkovou, která se ostatně prodává nejvíce.

V desítkách obchodů řetězce Kaufland po celé republice se platí za toaletu.
Kaufland zavádí placené toalety. Podívejte se, kde v kraji už jsou turnikety

„Oblíbené jsou i naše sorbety: malina, maracuja, lesní ovoce, meruňka, banán, granátové jablko, borůvka, mango,“ popisuje obsluha s tím, že příchutě se střídají vždy po dvou. Samozřejmostí je zmrzlina míchaná, vždy ze dvou po sobě následujících druhů.

Pod horami

Ostravice 891, otevřeno od 9 do 19 hodin
Ceny: malá točená 36 Kč, velká 42 Kč, kopečková 40 Kč
Tip Deníku: citron s limetkou a chilli.

Šest druhů točených a osm kopečkových zmrzlin včetně těch s příchutěmi dvaasedmdesáti procentní čokolády nebo kombinace citron – chilli – limetka. Na to lákají na Ostravici, kde hned u cesty do Beskyd funguje Zmrzlina pod horami. Mají zde kopečkovou i točenou, klientela tu stojí fronty. A oceňuje, že za hned rohem je umyvadélko s tekoucí vodou, kde se dají umýt zapatlané ruce, hlavně dětí.

Domovjanka

Bílá 155, otevřeno od pondělí do čtvrtka a v neděli od 8 do 20, v pátek a v sobotu od 8 do 22 hodin
Ceny: malá zmrzlina v kavárně je za 38 kč, velká za 42 Kč a kopeček ve stánku stojí 35 Kč
Tip Deníku: vanilková.

Michal Lorenc, dlouholetý fanoušek Baníku Ostrava.
NEDALEKO OD OSTRAVY: Baníku fandím odmala. Speciální je Olomouc, říká Lorenc

Kavárna Domovjanka, se nachází ve zrenovované budově u hlavní cesty uprostřed Bílé. Vždycky je tu k mání extra ovocný sorbet malinový, jahodový nebo meruňkový. Nejvíce si však lidé chodí pro klasickou vanilkovou zmrzlinu. Domovjanka má také stánek v letním dětském parku na Bílé, kde nabízí sedm kopečkových příchutí včetně zvýkačkové či šmoulí.

Rodinná zmrzlinárna Kopečková

Dukelská 751, Třinec, otevřeno od 10 do 18 hodin
Ceny od pětatřiceti korun za kopeček
Tip Deníku: citrón s bazalkou

Rodinná zmrzlinárna Kopečková v Třinci, 10. 7. 2023.
Rodinná zmrzlinárna nabízí alkoholovou chuť, bonboniéru z nanuků i něco pro psy

Rodinná zmrzlinárna Kopečková v budce na sídlišti Třinec – Lyžbice sází na kvalitu i zajímavé provedení. Alkoholová? Třeba i půl flašky whisky na kbelík. Nebo psí, ta je mixovaná z jablečné a banánové dřeně a prodává se v podobě puku po třiceti korunách. „Hitem se u nás stává nanuková bonboniéra Nanukiáda, v níž máme třináct mininanuků. Příchutě jsou čokoláda, kinder, jahoda se šlehačkou, malina, skořice, lískový ořech, tvaroh, arašídy, mango, mák, slaný karamel, kokos,“ popisuje majitel.