Od začátku programu ČSOB rozdělila po celé republice už více než 38 milionů korun. V každém z 15 regionů (Praha je rozdělena na dvě části) soutěží čtyři žadatelé. Tři vybrala odborná porota, čtvrtému udělila tzv. divokou kartu veřejnost. Nyní se všichni finalisté, které postupně představujeme na stránkách Deníku, snaží získat co nejvíce finančních prostředků od veřejnosti. Vybraná suma totiž určí i výši příspěvku od banky.

„Do finále se opět probojovala řada zajímavých a lokálně prospěšných projektů. Jsem rád, že díky programu ČSOB pomáhá regionům můžeme opět zaktivizovat drobné dárce a svým dílem přispět k rozvoji filantropie v Česku,” říká Petr Hutla, vrchní ředitel a člen představenstva ČSOB.

Pro větší pohodlí

Letos na jaře získaly největší podporu projekty Záchrana kostela v Nových Domcích u Rozvadova, FELITI – pomáháme udržet rovnováhu v přírodě, Na čerstvém vzduchu pod střechou a Šťastný vodicí pes.

I podzimní kolo ale nabízí řadu kvalitních prospěšných projektů. Celkem se jich přihlásilo 260. V lokalitě Moravskoslezský kraj se o finanční příspěvek uchází tyto: Jedeme dál, Táborová základna Hájenka Kopřivnice, Šijeme dobro a Pomáháme dětem vnímat svět.

Druhým je spolek Rada dětí a mládeže Moravskoslezského kraje s projektem Táborová základna Hájenka Kopřivnice. Jeho cílem je kvalitní a plnohodnotné vybavení táborové základny pro děti a mládež, které v Hájence budou trávit například letní prázdniny. Základna bude k dispozici nejen všem téměř 30 000 dětským členům Rady dětí a mládeže z 20 organizací, ale i dalším zájemcům.

„Objekt Hájenky Kopřivnice je aktuálně celoročně využíván organizacemi z Moravskoslezského kraje pro pořádání krátkodobých akcí. Pokud však Hájenku vybavíme i stany a dalšími potřebami, mohly by v krásné přírodě Kopřivnicka trávit i delší čas například během letních prázdnin,” říká Martin Orlík z Rady.

Veřejnost rozhodne

- V každém kraji se ve finále utkávají 4 projekty.
- Veřejnost může finančně přispívat od 9. prosince 2019 do 6. ledna 2020 na webových stránkách csobpomaharegionum.cz.
- Každý region získá navíc od ČSOB 150 000 Kč.
- Výše příspěvku se odvíjí od úspěchu projektu u veřejnosti (50 000 Kč za první místo, 40 000 Kč za druhé místo, 30 000 Kč za třetí místo a 25 000 Kč za čtvrté místo).
- Minimální příspěvek veřejnosti nezbytný pro získání finanční podpory ČSOB je 5 000 Kč.
- 14. ledna 2020 budou známy konečné výsledky