Loni 200 milionů do zateplení, letos už skoro 350. Pro Heimstaden je to jedna z klíčových cest, jak snížit spotřebu energie i produkci CO2. „Jsme společností, která velmi dbá na dlouhodobou udržitelnost i ochranu životního prostředí. Snažíme se na to myslet při všem, co děláme. Jen v loňském roce jsme zateplili 1 100 bytů, letos to bude víc než patnáct set,“ říká generální ředitel Heimstaden Jan Rafaj a dodává: „V roce 2020 se nám podařilo snížit emise CO2 o více než 1750 tun za rok a v letošním roce je snížíme celkem o 2800 tun.“ Tomu odpovídá až 35 pro-centní úspora energie v zateplených budovách.

V roce 2021 budou pokračovat i projekty, které mění celé čtvrti. Mezi nejvýznamnější patří i kompletní rekonstrukce domů v Kunčičkách, které byly dříve vyloučenou lokalitou. Letos budou dokončeny další 3 domy s 26 byty. Celková investice do domů a nejbližšího okolí dosáhne až 370 milionů korun a Kunčičky na-bídnou v horizontu následujících 3 až 4 let 300 zcela zrekonstruovaných bytů.

Projekt půdních vestaveb

Už loni se Heimstaden pustil do budování půdních vestaveb. V Ostravě-Porubě vzniklo 38 nových bytů s dispozicemi 2+kk a 3+kk. Investice činila 56 milionů korun. Projekt půdních vestaveb bude pokračovat i v roce 2021.

V roce 2020 započala revitalizace společných prostor na Šumbarku, kterou prošly stávající bytové domy. Celkem se jednalo o 39 vchodů. Heimstaden bude v letošním roce pokračovat investicí 31 milionů korun.

Mimo to zde vzniká bydlení přizpůsobené potřebám pro seniory. Bytový dům na Opletalově ulici bude celý bezbariérově upraven, bude mít non-stop dispečink a ochranku a nabídne jeho oby-vatelům celou řadu služeb. Investice je plánována na 44 milionů korun.

Heimstaden bude letos pokračovat i ve velkých opravách. Například za rekonstrukce střech utratí 76 mil. Kč. Přibližně 94 mil. Kč bude investovat do rozvodů tepla, plynu a přípojek.